SMS Gönderimlerinizin Engellenmemesi İçin Önemli Hatırlatma

Değerli Müşterimiz,

16 Temmuz 2021 tarihi itibari ile data büyüklüğü ayrımı olmaksızın hizmet sağlayıcılar tarafından yapılan tüm SMS gönderimleri İYS kontrolüne tabi tutulacaktır

Yapacağınız gönderimlerde; SMS’lerin ticari (pazarlama/kampanya/kutlama/tanıtım/reklam) amaçlı mı yoksa bildirim amaçlı mı olduğu muhakkak ayrıştırılmalı, gönderimler bu ayrıma ve yeni kurallara uygun yapılmalıdır.

İSOBİL olarak sizlere sunduğumuz gönderim arayüzlerinde bu ayrıma uygun seçim yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

API entegrasyonu vasıtasıyla yapılan gönderimleriniz bulunuyorsa, entegrasyon olan tüm noktalarda yeni API dokümanlarına göre güncellemelerin bir an evvel yapılması ve gönderimlerin belirtilen şekilde ayrıştırılarak yeni kurallara uygun yapılması çok önemlidir. 


İSOBİL SMS Api Dökümanı: https://api.isobil.com.tr

 • Servis gönderim fonksiyonlarına yeni eklenen 3 adet İYS parametresi mevcuttur.
  İYS parametrelerinin kullanım bilgileri aşağıdaki gibidir.

  iysMessageType: Gönderilecek mesajın ticari olup olmadığını belirtmek için seçilir. Alabileceği değerler BILGILENDIRME ve TICARI’dir. Eğer ticari/pazarlama/reklam/tanıtım tipinde bir gönderim değilse BILGILENDIRME girilebilir.

 • iysRecipientType: Gönderim yapılacak Gsm’lerin hem bireysel hem tacir kaydı olabilir. Hangi alıcı tipi ile gönderim yapıldığı seçimi bu parametre ile yapılır. Alabileceği değerler BIREYSEL ve TACIR’dir. iysMessageType parametresi ‘TICARI’ girildiğinde zorunlu alandır, ’BILGILENDIRME’ girildiğinde boş gönderilebilir.

 • iysBrandCode: SMS servisini çağıran firmanın İYS’den alınan marka kodudur. iysMessageType parametresi ‘TICARI’ girildiğinde zorunlu alandır, ’BILGILENDIRME’ girildiğinde boş gönderilebilir.

Gönderimlerinizde sorun yaşamamak için lütfen aşağıdaki noktalardan emin olunuz:

 • Ticari amaçlı elektronik iletiler için izinli veritabanınızı İYS’ye yüklemiş olmalısınız.

 • İSOBİL’e API ile bağlandığınız servislerde güncel API kodlarını kullanıyor olmalı ve gönderimlerinizi güncel parametrelerle yapıyor olmalısınız.

 • İSOBİL'i İYS’de Aracı Hizmet Sağlayıcı olarak yetkilendirmiş olmalısınız.

 • İSOBİL’den İYS entegrasyonuna dair hizmet alıyorsanız İSOBİL’i İş Ortağı olarak yetkilendirmiş olmalısınız.


Süreçle ilgili sormak istediğiniz sorular için dilediğiniz zaman satış yöneticiniz veya Müşteri Hizmetleri ekibimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Bilginize sunar, sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,

İSOBİL

Ücretsiz Hesap Taşıma

Daha önce çalıştığınız firmanız hizmetinden memnun değilseniz ya da daha uygun fiyata toplu sms almak istiyorsanız hesabınızı sizin adınıza ücretsiz taşıyoruz. Veri kaybı olmaması için titizlikle çalışıyoruz üstelik güvenlik ve gizliliğe son derece önem veriyoruz.

Online Kredi İadesi

Gönderdiğiniz toplu smsler, karşı tarafın telefonu kapalı olması ve ya şebekenin çekmemesi nedeniyle hataya düşen ve ulaşmayan mesajlarınızın kredisini anında hesabınıza geri yükler.

Online Raporlama

İSOBİL Güçlü Raporlama sistemi, anlık çalışır ve mesaj gönderimlerinizin başladığı andan itibaren sonuçları ekranınıza yansıtır. Böylece mesajınızın ulaştığı ve ulaşmadığı kişileri, saat-tarih-ulaşmama sebepleri gibi kriterleri de size belirterek sunar.

Kara Liste Filtresi

Geliştirilmiş kara liste sistemi sayesinde mesajlarınız istemediğiniz kişilere ya da sizden mesaj almak istemeyenlere hiçbir şekilde mesaj ulaşmaz.

Online Excel Aktarımı

Excel’den kolay aktarım modülü sayesinde Excel 97-2003 ve Excel 2007-2010 dosyalarınızı birkaç saniye içerisinde kolayca rehberinize aktarabilirsiniz. Ve dilediğiniz kadar grup oluşturabilirsiniz.

Bulut Panel

İnternete bağlı olduğunuz her cihazdan kolayca sms panelinize giriş yapabilir, toplu sms gönderebilir ve göndermiş olduğunuz mesajların raporlarını anlık sorgulayabilirsiniz.

7/24 Müşteri Desteği

Sorunsuz ve Hızlı bir şekilde hizmet sunmayı amaçlayan İSOBİL olarak takıldığınız bir anda müşteri temsilcilerimiz size yardımcı olmak için sadece birkaç tık uzağınızda hazır! İster biz sizi arayalım ister siz bizi arayın.

Çok Hızlı Gönderim

Gelişmiş altyapımız ve operatörler ile doğrudan olan ara bağlantımız sayesinde göndereceğiniz mesajlar birkaç saniye içerisinde ulaşır. Mesajlarınızı gönderin ve arkanıza yaslanın.

Online Alışveriş

Online alışveriş sistemimiz ile web sitemiz üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde toplu sms paketlerimizden istediğiniz alımı gerçekleştirebilirsiniz.

SMS Mobil Uygulaması

İSOBİL Mobil Uygulaması ile çok daha hızlı bir şekilde kontrol panelinize erişip, gruplarınıza mesaj gönderebilirsiniz. Kısacası işlerinizi daha da hızlandırmak için mobil uygulamanız hazır.

Hitaplı Mesaj Gönderimi

Müşterilerinize, üyelerinize veya kullanıcılarınıza gelişmiş sms panelimiz sayesinde kişilerinizi kendi adına ve soyadına özel mesaj gönderebilmenizi sağlıyoruz. Üstelik hiçbir fiyat farkı olamadan bu hizmeti sunuyoruz.

Şifre İşlemleri

Gizliliğe son derece önem veren bir kurum olarak şifrelerinizi istediğiniz zaman istediğiniz şekilde değiştirebileceğiniz bir panel sunuyoruz. Teknoloji dünyasının içerisinde olduğumuz için kullandığınız tüm şifrelerinizi sık sık değiştirmenizi öneriyoruz.

İleri Tarihli Gönderim

Güçlü Kontrol Panelimiz ile mesaj atmak için devamlı sisteme giriş yaparak vakit kaybetmeyin. Sisteme bir kez giriş yapıp 1 haftalık, 1 aylık, 1 senelik belirlediniz mesajlarınızı ileri tarihe ayarlarsanız sistemimiz otomatik olarak o gün ve saatte mesajı gönderecektir.

Otomatik Kredi Hatırlatması

Kaç kredinizin kaldığını otomatik kredi hatırlatması sistemimiz ile belirlediğiniz kredi adedinden aşağıya düştüğünüzde cep telefonunuza anında mesaj olarak iletiyoruz. İnsanlık hali unutabilirsiniz.

Hazır Mesaj Oluşturma

Hazır Mesaj Oluşturma sistemimiz ile her seferinde aynı mesajı yazmanıza gerek kalmıyor. Bir kere mesajınızı hazırlıyorsunuz ve istediğiniz zaman hazırladığınız mesajı tekrar tekrar gönderebilme imkânı sağlıyoruz