İYS - İSOBİL Yetkilendirme Kılavuzu

Değerli Müşterimiz,

 

04 Ocak 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Ticaret Bakanlığı tarafından kurulan İleti Yönetim Sistemi’ne (İYS) ilişkin esaslar belirlenmiş ve ticari ileti gönderecek hizmet sağlayıcıların (gerçek kişi ya da tüzel kişi) bu sisteme kaydolması ve ileti gönderimi yapılmadan önce İYS’den onay kontrolü yapılarak alıcılara gönderilmesi zorunlu hale getirilmiştir.

 

Yönetmelikle belirlenen tarihe kadar hizmet sağlayıcıların mevcut ticari ileti onaylarını sisteme yüklemesi gerektiği, belirlenen tarihlerden sonra da İYS dışında alınan onayların 3 iş günü içerisinde İYS’ye kaydedilmesi gerektiği aksi halde bu onayların geçersiz olacağı düzenlenmiştir.

 

Alıcıların tacir ya da esnaf olması halinde önceden onay alınması zorunluluğu bulunmamakta olup, bu türden gönderim yapılmadan önce alıcıların elektronik iletişim adreslerinin, hizmet sağlayıcı tarafından İYS’ye kaydedileceği ve İYS üzerinden alıcıların ret hakkını kullanıp kullanmadıklarının kontrol ederek ticari ileti gönderebilecekleri düzenlenmiştir.

Hizmet sağlayıcılara elektronik haberleşme sistemleri üzerinden ticari ileti gönderme imkânı sunan Şirketimiz gibi aracı hizmet sağlayıcılara da Yönetmelik değişikliği ile yeni yükümlülükler getirilmiştir. Gönderim yapılan sistemlerin İYS ile entegrasyonu sağlanarak, ticari ileti gönderimi yapan hizmet sağlayıcıların İYS’de kayıtlı olup olmadığını kontrol etme, kayıtlı değil ise gönderim yapmama; İYS’ye kayıtlı hizmet sağlayıcılar için ise gönderim yapacakları alıcıların onaylarını kontrol ederek, onayı olmayanlara ticari ileti gönderimi yapmama zorunluluğu bulunmaktadır.

Yönetmelik’te yer alan süreler Ticaret Bakanlığı tarafından birkaç kez ötelenmiş olup son olarak Bakanlık tarafından 30 Kasım 2020’de yayımlanan duyuru ile;

  • 150 bin adet ve altında ticari elektronik ileti onayı olan hizmet sağlayıcılar için onay yükleme son tarihi 31 Mayıs 2021 tarihine, bu onayların vatandaş tarafından kontrol edilme son tarihi ise 15 Temmuz 2021 tarihine ertelendiği bilgisi bildirilmiştir.

 

Bu süreçte Şirketimizce aracı hizmet sağlayıcı olarak mevzuattaki yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek üzere çalışmalar yürütülmüştür. Bu çalışmalar sonucunda belirlenen mesajlaşma hizmetlerimizin işleyişindeki yeni düzenlemeleri sizlerle paylaşmayı istiyoruz:

 

  • 150 bin adet ve altında ticari elektronik ileti onayı olan hizmet sağlayıcılar için onay sorgulamaları 16 Temmuz 2021’de başlayacaktır.
  • Buna istinaden İSOBİL Mesajlaşma Servislerinde gerekli düzenlemeler yapılmıştır.
  • Yukarıda belirtilen tarihler sonrasında hizmet sağlayıcıların göndereceği tüm ticari elektronik iletilerin gönderim tipinin, aracı hizmet sağlayıcı olarak İSOBİL’e Marka İYS Numarası'nı bildirilmesi gerekmektedir. Gönderim Tipi Kampanya veya Bilgilendirme şeklinde olabilir. Gönderim Tipi beyanının gönderilen iletinin içeriğine uygun ve doğru şekilde iletilmesi gerekmekte olup, aksi halde doğabilecek tüm hukuki sorumluluk hizmet sağlayıcı firmada olacaktır.
  • Tüm firmalar için 15 Temmuz 2021 tarihinden sonra Gönderim Tipi parametresini bildirmeleri zorunludur. Bildirim yapmayan firmaların SMS gönderim istekleri karşılanmayacaktır.
  • Hizmet sağlayıcıların ileti gönderim hizmeti aldıkları anlaşmalı aracı hizmet sağlayıcıları da İYS’ye bildirimleri zorunlu olup, bu bildirimin İYS’ye yapılmaması ya da eksik yapılması halinde Şirketimiz sistemleri üzerinden gönderim yapılamayacağını da hatırlatmak isteriz.İYS Web - İSOBİL Yetkilendirme Kılavuzu İndirin

Ücretsiz Hesap Taşıma

Daha önce çalıştığınız firmanız hizmetinden memnun değilseniz ya da daha uygun fiyata toplu sms almak istiyorsanız hesabınızı sizin adınıza ücretsiz taşıyoruz. Veri kaybı olmaması için titizlikle çalışıyoruz üstelik güvenlik ve gizliliğe son derece önem veriyoruz.

Online Kredi İadesi

Gönderdiğiniz toplu smsler, karşı tarafın telefonu kapalı olması ve ya şebekenin çekmemesi nedeniyle hataya düşen ve ulaşmayan mesajlarınızın kredisini anında hesabınıza geri yükler.

Online Raporlama

İSOBİL Güçlü Raporlama sistemi, anlık çalışır ve mesaj gönderimlerinizin başladığı andan itibaren sonuçları ekranınıza yansıtır. Böylece mesajınızın ulaştığı ve ulaşmadığı kişileri, saat-tarih-ulaşmama sebepleri gibi kriterleri de size belirterek sunar.

Kara Liste Filtresi

Geliştirilmiş kara liste sistemi sayesinde mesajlarınız istemediğiniz kişilere ya da sizden mesaj almak istemeyenlere hiçbir şekilde mesaj ulaşmaz.

Online Excel Aktarımı

Excel’den kolay aktarım modülü sayesinde Excel 97-2003 ve Excel 2007-2010 dosyalarınızı birkaç saniye içerisinde kolayca rehberinize aktarabilirsiniz. Ve dilediğiniz kadar grup oluşturabilirsiniz.

Bulut Panel

İnternete bağlı olduğunuz her cihazdan kolayca sms panelinize giriş yapabilir, toplu sms gönderebilir ve göndermiş olduğunuz mesajların raporlarını anlık sorgulayabilirsiniz.

7/24 Müşteri Desteği

Sorunsuz ve Hızlı bir şekilde hizmet sunmayı amaçlayan İSOBİL olarak takıldığınız bir anda müşteri temsilcilerimiz size yardımcı olmak için sadece birkaç tık uzağınızda hazır! İster biz sizi arayalım ister siz bizi arayın.

Çok Hızlı Gönderim

Gelişmiş altyapımız ve operatörler ile doğrudan olan ara bağlantımız sayesinde göndereceğiniz mesajlar birkaç saniye içerisinde ulaşır. Mesajlarınızı gönderin ve arkanıza yaslanın.

Online Alışveriş

Online alışveriş sistemimiz ile web sitemiz üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde toplu sms paketlerimizden istediğiniz alımı gerçekleştirebilirsiniz.

SMS Mobil Uygulaması

İSOBİL Mobil Uygulaması ile çok daha hızlı bir şekilde kontrol panelinize erişip, gruplarınıza mesaj gönderebilirsiniz. Kısacası işlerinizi daha da hızlandırmak için mobil uygulamanız hazır.

Hitaplı Mesaj Gönderimi

Müşterilerinize, üyelerinize veya kullanıcılarınıza gelişmiş sms panelimiz sayesinde kişilerinizi kendi adına ve soyadına özel mesaj gönderebilmenizi sağlıyoruz. Üstelik hiçbir fiyat farkı olamadan bu hizmeti sunuyoruz.

Şifre İşlemleri

Gizliliğe son derece önem veren bir kurum olarak şifrelerinizi istediğiniz zaman istediğiniz şekilde değiştirebileceğiniz bir panel sunuyoruz. Teknoloji dünyasının içerisinde olduğumuz için kullandığınız tüm şifrelerinizi sık sık değiştirmenizi öneriyoruz.

İleri Tarihli Gönderim

Güçlü Kontrol Panelimiz ile mesaj atmak için devamlı sisteme giriş yaparak vakit kaybetmeyin. Sisteme bir kez giriş yapıp 1 haftalık, 1 aylık, 1 senelik belirlediniz mesajlarınızı ileri tarihe ayarlarsanız sistemimiz otomatik olarak o gün ve saatte mesajı gönderecektir.

Otomatik Kredi Hatırlatması

Kaç kredinizin kaldığını otomatik kredi hatırlatması sistemimiz ile belirlediğiniz kredi adedinden aşağıya düştüğünüzde cep telefonunuza anında mesaj olarak iletiyoruz. İnsanlık hali unutabilirsiniz.

Hazır Mesaj Oluşturma

Hazır Mesaj Oluşturma sistemimiz ile her seferinde aynı mesajı yazmanıza gerek kalmıyor. Bir kere mesajınızı hazırlıyorsunuz ve istediğiniz zaman hazırladığınız mesajı tekrar tekrar gönderebilme imkânı sağlıyoruz