İleti Yönetim Sistemi

İleti Yönetim Sistemi (İYS) Nedir?

İleti Yönetim Sistemi (İYS), 1 Mayıs 2015 tarihinde yürürlüğe giren 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun ve Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde Ticaret Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş (TOBB) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nce sunulan ticari elektronik ileti izinlerinin ve şikayet süreçlerinin yönetilebildiği web tabanlı bir platformdur.

İleti Yönetim Sistemi, hizmet sağlayıcıların arama, SMS mesaj, e-postayoluyla ticari elektronik ileti göndermek için alıcılardan aldıkları onayları saklayıp yönetebilmesine, alıcıların ise onay ve ret hakkını kullanabilmesine, ticari elektronik ileti şikayetlerini iletebilmesine ve yönetebilmesine imkan tanıyan, güvenlik standartlarına sahip ulusal bir veri tabanı sistemidir. Detaylı bilgi için: https://iys.org.tr/iys/nedir

Hizmet Sağlayıcı kimdir?

Telefon, çağrı merkezi, otomatik arama makinesi, akıllı ses kaydedici sistem, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli ileti gönderimi yapan gerçek veya tüzel kişilere Hizmet Sağlayıcı denir.

Alıcı kimdir?

Ticari elektronik ileti alan kişidir. İzinlerini tek hesaptan yönetebilir, kolay ve hızlı bir şekilde izin durumlarını değiştirebilir, şikâyet başvurularını gerçekleştirebilir.

Aracı Hizmet Sağlayıcı Kimdir?

6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında aracı hizmet sağlayıcıların sistemlerini İYS’yle uyumlaştırma yükümlülüklerini yerine getirebilmesi için kullanılacak Aracı Hizmet Sağlayıcı (AHS) API uygulaması erişim hakkı elde ederek, kendi müşterilerinin İYS hizmetlerini kullanılmasına imkân veren firmalardır. İSOBİL olarak, kullanıcılarımıza Aracı Hizmet Sağlayıcı hizmeti vereceğiz.

Ticari Elektronik İleti Nedir?

Gerçek ve tüzel kişilerin ticari faaliyetleri doğrultusunda; mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlamak ya da işletmesinin tanınırlığını arttırmak amacıyla, elektronik iletişim araçlarıyla yapılan her türlü ticari iletişim ticari elektronik ileti olarak adlandırılır.Onay gerektiren İYS kapsamındaki ticari elektronik iletiler

 • Gerçek ve tüzel kişilerin ticari faaliyetleri doğrultusunda mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlamak ya da işletmesinin tanınırlığını arttırmak amacıyla elektronik iletİşim araçlarıyla yapılan her türlü ticari iletişim,
 • Kutlama, tebrik veya temenni gibi işletmelerim tanınırlığını arttırmaya yönelik ticari elektronik iletişimler,
 • Memnuniyet anket gönderimleri.
Onay gerektirmeyen İYS kapsam dışı ticari elektronik iletiler

 • Devam eden abonelik, üyelik veya ortaklık durumu ile tahsilat, borç hatırlatma, bilgi güncelleme, satın alma ve teslimat veya benzeri durumlara ilişkin bildirimleri içeren iletiler ile Hizmet Sağlayıcıya ilgili mevzuatla getirilen bilgi verme yükümlülüğü durumlarında önceden onay alma zorunluluğu aranmaz.


Tacir veya Esnaf Nedir ?

Tacir, Mevzuat’ta tacir veya esnaf olarak nitelenen alıcıdır. Bir iletişim adresi hem bireysel hem tacir niteliğiyle İYS’ye kaydedilebilir. Tacir veya esnaf olan alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderilen ticari elektronik iletiler için önceden onay alınması gerekmemektedir. Ancak tacir veya esnaf olan alıcıların reddetme hakkı olması nedeni ile bu izinler de İYS ye aktarılmalıdır.


ÖNEMLİ: Yönetmelik gereğince; 150 bin adet ve üstünde ileti onayı olan hizmet sağlayıcılar için 31 Aralık 2020 tarihine, 150 bin adet ve altında ticari elektronik ileti onayı olan hizmet sağlayıcılar 31 Mayıs 2021 tarihine kadar İleti Yönetim Sistemi’ne aktarılmayan onaylar geçersiz olacaktır.


Takvim:

 • Ocak 2020 : İYS’nin açılması, hizmet sağlayıcı ve vatandaşların bilgilendirilmesi
 • Ocak 2020 : Hizmet sağlayıcılar için İYS başvurularının açılması
 • Temmuz 2020 Hizmet sağlayıcılar için İYS platformunun açılması
 • 1 Aralık 2020 : 150.000 adet ve üstünde ileti onayı olan hizmet sağlayıcıların İYS ye son veri yükleme tarihi
 • 15 Şubat 2021 İletişim adres sayısı 150.000 adedin üzerinde olan hizmet sağlayıcılar için geçmiş tarihli izinlerin onaylı olarak kabul edilmesi
 • 31 Mayıs 2021 150.000 adet ve altında ileti onayı olan hizmet sağlayıcıların İYS ye son veri yükleme tarihi
 • 15 Temmuz 2021 İletişim adres sayısı 150.000 adedin üzerinde olan hizmet sağlayıcılar için geçmiş tarihli izinlerin onaylı olarak kabul edilmesi


İSOBİL ve İleti Yönetim Sistemi Nasıl Çalışacaktır?

İSOBİL, İleti Yönetim Sistemi ile İş Ortağı (Entegrator) olarak iş birliği içinde olacaktır. Bu sayede 30 Kasım 2020 tarihine kadar kullanıcımız olan ve üye izinleri İSOBİL sistemleri üzerinde saklanan kullanıcılarımız, İYS'ye kayıt olduktan sonra, kayıt bilgilerini tarafımıza iletmeleri halinde güncel izin verisi yüklemelerinizi İYS’ye sizler adına biz gerçekleştireceğiz.

İSOBİL Kullanıcılarının Yapması Gerekenler

Hali hazırda İSOBİL kullanıcısı iseniz; şirketinize ait E-İmza ile birlikte İleti Yönetim Sistemine kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt sonrası tarafımıza bilgilendirme yapılması ile mevcut hesaplarınıza yüklü izin veri aktarımları sizin adınıza İYS’ye tarafımızca yapılacaktır

Aktarım sırasında, İYS tarafından talep edilen doldurulması zorunlu alan bilgilerinde herhangi bir eksiklik olması durumunda, bilgileri doldurmak adına sizinle iletişime geçeceğiz.

İSOBİL Yeni Kullanıcı Olacakların Yapması Gerekenler

Ürünlerimiz ile sms, eposta gönderimi yapabilmeniz için öncelikle İleti Yönetim Sistemine kayıt olmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için: https://iys.org.tr/hizmet-saglayici/basvuru/nasil-yapilirİleti Yönetim Sistemi (İYS) İle İlgili Sık Sorulan Sorular

İYS kaydı zorunlu mudur?

  Evet. Online ortamda gerçekleştireceğiniz kampanya, duyuru, tanıtım gibi bildirim hizmetlerine devam edebilmeniz için İYS kayıt işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. İYS’ye kayıt olan tüm hizmet sağlayıcı ve markalarına ayrı ayrı tekil IYS numarası atanacaktır

İYS’ye kayıt olmadan hizmetlerinizden yararlanabilir miyim?

  Hayır. 30 Kasım 2020 sonrasında e- posta gönderim hizmetinden yararlanmaya devam edebilmek için, İYS kapsamı dışında kalan kurum / kuruluş değil iseniz mutlaka İYS kaydınızı yaptırmanız ve gerekliliklerini tamamlamanız gerekmektedir.

İYS’ye başvuru için hangi belgeler gerekli?

İYS’ye yüklenecek izinler hangi detayları içermeli?

 • İletişim adresi
 • İzin türü (onay/ret)
 • İzin tarihi
 • İletişim kanal tercihi (arama, SMS, e-mail)
 • İzin kaynağı (1 Mayıs 2015 öncesi mal ve hizmet teminine yönelik işlemler için alıcının elektronik iletişim adresini vermesi, ıslak imzalı onay formu, web sitesi vb.)

Gönderim onayını nasıl alabilirim?

  Gönderim onayı 3 şekilde alınabilir.
  • Fiziksel ortamda: form veya anket imzalanması veya fuar vb. etkinliklerinde alınabili
  • Elektronik ortamda: web sites, mobil, kısa mesaj, çağrı merkezi, sosyal medya aracı üzerinden
  • İYS yolu ile: İYS web sitesi üzerinden, İYS mobil üzerinden, İYS çağrı merkezi üzerinden, İYS SMS kanalı ile

İYS üzerinden nasıl onay alınıyor?

  İleti Yönetim Sistemi faaliyete geçtikten sonra sunacağı çağrı merkezi, kısa mesaj numarası ve kısa link aracılığıyla onay alma servisleri kullanılarak onay alabilirsiniz.

Onay ispat ve yükümlülükleri nelerdir?

  4 Ocak 2020 tarihli Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik’ine göre: İYS üzerinden alınmayan onaylarda, onayın alındığına ilişkin ispat yükümlülüğü hizmet sağlayıcıya aittir. İYS üzerinden alınmayan onaylar, hizmet sağlayıcı tarafından üç iş günü içinde İYS’ye kaydedilir. İYS’ye kaydedilmeyen onaylar geçersiz kabul edilir.

Tarafıma gelecek onay veya ret bildirimlerinin nasıl takip edeceğim?

  Kullanıcılarımızın onay ve ret bildirimleri, entegrator olarak tarafımızca yönetilip, kullanıcılarımıza iletilecektir.

Gönderilecek her ileti için onay gerekiyor mu?

  Hayır. Kanun gereği hali hazırda devam eden abonelik, üyelik veya ortaklık durumu ile tahsilat, borç bilgilendirmesi, bilgi güncelleme, satış ve teslimat vb süreçleri konu alan iletiler gönderilmeden önce onay zorunluluğu bulunmaz.

İki farklı şirketim bulunuyor. Bir şirket için alınan onay diğer şirketim için geçerli mi?

  Hayır. İYS ünvan bazlı onay süreci uygulamaktadır. Bu nedenle her şirketiniz için ayrı onay süreci gerekecektir.

B2B iş yapan şirketler için IYS süreçleri nasıl işleyecek?

  B2B iş yaptığınız firmalarla, firma iletişiminiz olduğu için bir sıkıntı bulunmuyor. Fakat eğer bu firmalara pazarlama yapıyorsanız, pazarlama yaptığınız her türlü e-posta için kullandığınız izinleri IYS’ye bildirmeniz gerekiyor. Bilgilendirme ya da işlem e-posta gönderimler dışında ticari, pazarlama veya bir ürün tanıtımı için herhangi bir e-posta gönderiliyorsa gönderilecek kitlenin izinlerinin IYS üzerinde olması gerekiyor.

Satın alınan ürünlerle ilgili; lisans bildirimi, alışveriş bildirimi gibi bildirimler IYS kapsamında mıdır?

  Hayır. Satın alınan ürünlerle ilgili bildirimler IYS kapsamında değil. Bunlar, izne bağlı olarak yapılan gönderimler olmadığı için IYS dışında değerlendiriliyor.

İleti Yönetim Sistemi (İYS), iş ortakları (entegratörler) ve aracı hizmet sağlayıcılar bilgilendirme ve ticari ileti ayrımını nasıl yapıyor?

  Bir elektronik iletinin ticari ileti mi yoksa bilgilendirme iletisi mi olduğunun ayrımını yapmak hizmet sağlayıcının sorumluluğundadır. Hizmet sağlayıcı, bu sorumluluk kapsamında ileti gönderim hizmeti aldığı ilgili aracı hizmet sağlayıcıya bildirir.

Her hizmet sağlayıcı, iş ortakları (entegratörler) ile çalışmak zorunda mıdır?

  İletişim adresi sayısı 250.000’den az olan hizmet sağlayıcılar, İYS ile olacak olan ileti hizmetlerinden ancak yetkilendirdikleri iş ortakları(entegratörler) üzerinden erişim sağlayabilirler. İletişim adresi sayısı 250.000’den az olan hizmet sağlayıcıları, izinli verilerini, kendileri direk İYS’ye aktaramamaktadır.
  İletişim adresi sayısı 250.000’den fazla olan hizmet sağlayıcılar, İYS ile olacak olan ileti hizmetlerinden dilerlerse iş ortakları(entegratörler) üzerinden erişim sağlayabilirler, dilerlerse kendileri İYS ye veri aktarabilir ve bu verileri güncel tutabilirler. Bu durumda biz gönderimleri yaparken, sizin bize sağladığınız bilgileri referans alarak ilerleyeceğiz. Bu modelde İYS ile senkronize olma ve güncel veriyi sağlama sorumluluğu firmanıza ait oluyor.

İSOBİL’ın entegratör olarak hizmet verdiği kapsam ne olacak?

  Biz İSOBİL olarak e-posta kapsamında entegratör olarak hizmet veriyor olacağız. SMS, call center gibi farklı hizmetler tarafında, farklı bir entegratörle çalışmanız, kendi entegrasyonunuz ya da mevcut iş ortağınız üzerinden verinin aktarımını yaptırmanız gerekecektir. IYS’nin burada bir limiti yok, birden fazla entegratör kullanabilir ve birden fazla entegratörle çalışabilirsiniz.

IYS iznini, hangi tarihte aldığını belirtmeyen firmalar nasıl ilerlemeli?

  İster entegratörler ile veri aktarımını gerçekleştirin, isterseniz İYS ye verilerinizi kendiniz aktarın İYS sizden izin tarihi bilgisi istemektedir. Biz, İSOBİL olarak her zaman ürünlerimizi kullanan kullanıcılarımızdan sorumluyuz. Burada sizin yönlendirmeleriniz doğrultusunda ilerleyeceğiz. Eğer elinizde kayıt tarihi varsa, kayıt tarihlerini alabilirsiniz veya bize yükleme tarihlerini baz alabilirsiniz.

İSOBİL, IYS’ye veri aktarımını nasıl yapacak?

  İSOBİL’ı IYS platformu üzerinden sms işortağınız/entegratörünüz olarak tanımlamanız gerekmektedir. Entegratör olarak tanımlayıp tarafımıza İYS Kod ve Brand Kodunuzu iletmenizin ardından bizde son yükleme tarihine kadar yüklü tüm onaylı verileriniz İYS ye aktarılacaktır. Daha sonra panelimiz içerisine yeni onaylı verileriniz eklendikçe, verileriniz bizim üzerimizden İYS ye aktarılacaktır. Aktarılan bu verilerin durum güncellemeleri de tarafımızca yapılacaktır.

Yeni eklenecek kullanıcılar, İSOBİL üzerinden IYS sistemine güncellenecek mi?

  Son yükleme tarihine kadar toplu veri aktarımı yapılacaktır. Son yükleme tarihinden sonra, servislerimiz IYS’ye gerçek zamanlı veriyi aktarıyor olacak. Örneğin; 10 Aralık’tan sonra, size gelen yeni üyelikleri biz anında IYS’ye aktarıyor olacağız. Hizmetimizin kapsamı dahilinde yeni eklenen kullanıcıları ve abonelikten çıkmış kullanıcı verilerinin hepsini IYS ile İSOBİL servisleri ile senkronize tutacağız.

İçeriye aktarılan müşteriler, IYS sisteminde doğrudan izinli müşteriler olarak mı aktarılacak?

  Bizim sistemlerimizde izinli olarak teyit edilmiş olan veriler aktarılacak. İzni kapalı veriler IYS’ye aktarılmayacak. IYS izinsiz verilerin ilk aktarımda yapılmasına izin vermiyor. Bizim sistemimizdeki izin verilerinin kontrolünü aktarım tarihinden önce yapmanızı tavsiye ediyoruz.

IYS’den çıkış yapan kullanıcılar, İSOBİL üzerinde işaretlenecek mi?

  Evet. Buradaki en büyük amacımız, sizin onaylı kullanıcılarınızı güncel tutmak. Kullanıcıların izin açma/kapama güncellemesini takip ederek iki sistem senkron tutulacak. Bizi üzerimizden İYS ye yüklemiş olduğunuz kullanıcı iznini kapatmasının ardından daha sonra İYS kanalları üzerinden tekrar onaylı izin verir ise kullanıcı paneliniz içerisinde tekrardan aktif edilecektir.

IYS üzerinde paylaşılan verilerin kullanılabilme yetkisi var diye biliyorum. Bu durumda KVKK’nın zorunlu tuttuğu veri gizliliği nasıl sağlanacak?

  Markaların IYS ile yaptığı anlaşmalara göre belirleneceğini tahmin ediyoruz. Bizim çalışmalarımız kapsamında bu yetki ve model bulunmuyor.

IYS’ye iznin son güncelleme tarihi mi yoksa ilk güncelleme tarihi mi iletilecek?

  İznin son güncelleme tarihi iletilecek. Daha sonra her güncellemede IYS’ye bilgisini veriyor olacağız. IYS’nin en çok dikkat ettiği konu iznin alındığı saat ve tarih. Hizmet sağlayıcılardan bir zaman damgası isteniyor diyebiliriz. IYS iznin alındığı son tarih ve saati baz alıyor.

Bir telefon numarası, birden fazla kullanıcı için kayıtlı olabiliyor. Bu durumda nasıl ilerlemeliyiz?

  Biz IYS’ye; e-posta, SMS, telefon numarasını iletiyoruz ve bunun herhangi bir ID’ye bağlamadan yapıyoruz. IYS kullanıcı ve telefon numarası eşleme yapmamızı beklemiyor. Her bir telefon numarası ayrı ayrı marka bazlı izniyle birlikte iletilecektir. IYS’ye verileri aktarmak için entegratör kullanma zorunluluğu bulunmuyor. IYS’ye entegrator olarak bağlanmanız ve izin bilgilerinin trafiğini sağlamanız gerekiyor.Bu durumda biz gönderimleri yaparken, sizin bize sağladığınız bilgileri referans alarak ilerleyeceğiz. Bu modelde IYS ile senkronize olma ve güncel veriyi sağlama sorumluluğu firmanıza ait oluyor.

IYS’nin API’leri paylaşmadığı ile ilgili bilgiler aldım. Doğru mu?

  API’ler ve gerekli dökümanlar paylaşıldı. Sistem entegrasyonu ile ilgili çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor.

Pazarlama iletişimi yapmıyorsak IYS’ye uyumlu olmamız gerekmiyor. Doğru mu?

  IYS yalnızca pazarlama iletişimi yapan firmaların verilerini IYS sistemine aktarmasını bekliyor. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi içinhttps://iys.org.tr/ 'yi kontrol edebilirsiniz. IYS sistemine kayıt olmak tamamen firmanın tercihidir. Fakat elinizde izinli veriniz varsa ve beklenen süre içerisinde kayıt yaptırmaz ve verileri aktarmazsanız, son yükleme tarihi sonrası için pazarlama yapmak için bu verileri kullanmanız mümkün olmayacağına dikkat edilmeli.

Entegrasyon yapılana kadar, kişi ve boyut bazında manuel yükleme sınırı var mı?

  Sizlere sunulan farklı e-posta paketleri bulunuyor. Fakat manuel yükleme sınırı ile ilgili net bir bilgi yok, paketinize göre size bilgilendirme yapılacaktır.

Entegratör olarak İSOBİL hangi noktada IYS’ye veri akışı sağlayacak?

  Biz e-posta verilerinin IYS’ye veri aktarımı sağlıyor olacağız. SMS ve arama tarafında şu an için aktarım yapmayacağız.

Push notification için IYS’den izin almamız gerekir mi?

  Hayır, push notification IYS kapsamının dışında kalıyor.

IYS tarafında izinler, gönderim öncesinde mi kontrol edilecek?

  IYS üzerinden güncel izin durumunu sorgulama hizmeti veriyor. Biz IYS'nin izin verdiği ölçüde belirli periyodlarla ve gönderimler öncesi güncel izin sorguları yapacağız. Yine IYS tarafından sağlanacak mutabakat servisleri ile de düzenli olarak sistemlerin senkronize edilmesi yönünde geliştirmelerimizi yapıyoruz.

Aynı telefon numarası bir kullanıcıda izinli görünürken, diğer kullanıcıda izinsiz görünüyor. Burada IYS nasıl ilerleyecek?

  IYS sisteminde referans noktası email, telefon numarası (SMS) ve telefon numarası (Call Center) olacaktır. Bu nedenle iki ayrı kullanıcı tanımlaması, İYS tarafında anlamsız kalacak. Burada en sağlıklı süreç ilgili telefon numarası için izin bilgisi özelinde yapılan son değişikliği baz almaktadır. İYS, son izin değişim tarihini baz almaktadır.

IYS’nin API bilgilerine nereden ulaşabiliriz?

  Entegratör başvurusu yaparak, IYS tarafından sağlanacak API bilgilerine ulaşabilirsiniz.

İzin gerekmeyen bilgilendirme gönderimlerini size nasıl aktaracağız?

  İzin gerekmeyen gönderimler için, gönderim öncesinde İYS sorgulaması yapılmayacaktır.

Veri gönderimi IYS’ye ne sıklıkla yapılacak?

  Veri aktarımı bize ulaştığı anda IYS’ye eş zamanlı olarak aktarılacak. IYS’nin izin verdiği periyodlarda düzenli olarak veri aktarımı ve güncellemesi yapılacak. Mutabakat servisleri iki sistemin senkronize olması için kullanılacak.

IYS’ye kendimiz entegre olmamız durumunda İSOBİL kontrol yapacak mı?

  Hayır. Kendinizin entegre olmanız durumunda biz izin verisinin takibinin sizin tarafınızdan yapılmasını bekliyoruz. Gönderimlerde sizin sisteminizdeki izin verisini baz alarak ilerliyor olacağız. Bu durumda sizin IYS hesaplarınıza erişim veya veri besleme yetkimiz olmadığı için ilgili sorumluluk markanız olacaktır.

Verinin izin saati ve tarihi yoksa, IYS’ye ekleyemeyecek miyiz?

  Bu konuda detaylı bilgilendirmeyi https://iys.org.tr/ üzerinden almanızı tavsiye ederiz. İzin saati ve tarihi olmayan izinler eksik bilgi nedeniyle IYS’ye aktarılamazlar. Son yükleme tarihi öncesi verilerde, izin tarihini son onaylı tarih olarak alabilir. izin kaynağını; ispat yükümlülüğü açısından, sorumluluğunu kabul ederek IYS’ye aktarabilirsiniz. Islak imzalı dökümanlarınızı da ispat olarak sunabilirsiniz, ıslak imza da izin kaynağı olarak kabul edilir.

İleride İSOBİL ile çalışmayı bırakmamız durumunda ne olacak?

  Bu noktada herhangi bir zorunluluk durumu söz konusu olmayacak. Dilerseniz bizimle çalışmayı bırakabilir, farklı bir entegratör tercih edebilir veya kendiniz IYS ile entegrasyonu yapabilirsiniz.

HS 2015 kaynağı nedir?

  1 mayıs 2015’den öncesi HS_2015 kodu ile yüklenecek. 1 Mayıs 2015 sonrası için izin alınan kaynak bilgisini girmekle yükümlüsünüz.

Memnuniyet anketi için kullandığımız anketin, en son onay tarihini bilmiyorum. Fakat ankete geri dönüş yaptıkları tarihi onay tarihi olarak kabul edebilir miyiz?

  Veriyi yüklerken ispatla ilgili yükümlülük seçeneklerini IYS sizlere sunuyor olacak. Konu ile ilgili en sağlıklı bilgiyi IYS üzerinden almanızı tavsiye ederiz.

2015 öncesi verileri IYS sistemine ne şekilde aktaracağız?

  2015 öncesi verilerinizi HS_2015 özel kodunu kullanarak IYS sistemine aktarabilirsiniz.

İSOBİL’i entegratör olarak tanımladığınız takdirde, abonelikten çıkanların veri akışı nasıl gerçekleşiyor?

  Biz, hem markanızda, hem de IYS ile sürekli iletişim halindeyiz. Bu bilgi sizden bize geldiğinde, IYS ile senkronize tutup, marka ile halihazırda var olan servisleri senkronize tutacağız. Bizim servislerimizden gelen abonelikten çıkma verilerini güvenle kullanabilirsiniz.

Telefon numarası konusunda izni nasıl alacağız?

  Telefon numarası bilgisini; e-posta izni, SMS izni ve arama izni noktasında ayrı ayrı IYS sistemine aktarmanız gerekiyor.

Ücretsiz Hesap Taşıma

Daha önce çalıştığınız firmanız hizmetinden memnun değilseniz ya da daha uygun fiyata toplu sms almak istiyorsanız hesabınızı sizin adınıza ücretsiz taşıyoruz. Veri kaybı olmaması için titizlikle çalışıyoruz üstelik güvenlik ve gizliliğe son derece önem veriyoruz.

Online Kredi İadesi

Gönderdiğiniz toplu smsler, karşı tarafın telefonu kapalı olması ve ya şebekenin çekmemesi nedeniyle hataya düşen ve ulaşmayan mesajlarınızın kredisini anında hesabınıza geri yükler.

Online Raporlama

İSOBİL Güçlü Raporlama sistemi, anlık çalışır ve mesaj gönderimlerinizin başladığı andan itibaren sonuçları ekranınıza yansıtır. Böylece mesajınızın ulaştığı ve ulaşmadığı kişileri, saat-tarih-ulaşmama sebepleri gibi kriterleri de size belirterek sunar.

Kara Liste Filtresi

Geliştirilmiş kara liste sistemi sayesinde mesajlarınız istemediğiniz kişilere ya da sizden mesaj almak istemeyenlere hiçbir şekilde mesaj ulaşmaz.

Online Excel Aktarımı

Excel’den kolay aktarım modülü sayesinde Excel 97-2003 ve Excel 2007-2010 dosyalarınızı birkaç saniye içerisinde kolayca rehberinize aktarabilirsiniz. Ve dilediğiniz kadar grup oluşturabilirsiniz.

Bulut Panel

İnternete bağlı olduğunuz her cihazdan kolayca sms panelinize giriş yapabilir, toplu sms gönderebilir ve göndermiş olduğunuz mesajların raporlarını anlık sorgulayabilirsiniz.

7/24 Müşteri Desteği

Sorunsuz ve Hızlı bir şekilde hizmet sunmayı amaçlayan İSOBİL olarak takıldığınız bir anda müşteri temsilcilerimiz size yardımcı olmak için sadece birkaç tık uzağınızda hazır! İster biz sizi arayalım ister siz bizi arayın.

Çok Hızlı Gönderim

Gelişmiş altyapımız ve operatörler ile doğrudan olan ara bağlantımız sayesinde göndereceğiniz mesajlar birkaç saniye içerisinde ulaşır. Mesajlarınızı gönderin ve arkanıza yaslanın.

Online Alışveriş

Online alışveriş sistemimiz ile web sitemiz üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde toplu sms paketlerimizden istediğiniz alımı gerçekleştirebilirsiniz.

SMS Mobil Uygulaması

İSOBİL Mobil Uygulaması ile çok daha hızlı bir şekilde kontrol panelinize erişip, gruplarınıza mesaj gönderebilirsiniz. Kısacası işlerinizi daha da hızlandırmak için mobil uygulamanız hazır.

Hitaplı Mesaj Gönderimi

Müşterilerinize, üyelerinize veya kullanıcılarınıza gelişmiş sms panelimiz sayesinde kişilerinizi kendi adına ve soyadına özel mesaj gönderebilmenizi sağlıyoruz. Üstelik hiçbir fiyat farkı olamadan bu hizmeti sunuyoruz.

Şifre İşlemleri

Gizliliğe son derece önem veren bir kurum olarak şifrelerinizi istediğiniz zaman istediğiniz şekilde değiştirebileceğiniz bir panel sunuyoruz. Teknoloji dünyasının içerisinde olduğumuz için kullandığınız tüm şifrelerinizi sık sık değiştirmenizi öneriyoruz.

İleri Tarihli Gönderim

Güçlü Kontrol Panelimiz ile mesaj atmak için devamlı sisteme giriş yaparak vakit kaybetmeyin. Sisteme bir kez giriş yapıp 1 haftalık, 1 aylık, 1 senelik belirlediniz mesajlarınızı ileri tarihe ayarlarsanız sistemimiz otomatik olarak o gün ve saatte mesajı gönderecektir.

Otomatik Kredi Hatırlatması

Kaç kredinizin kaldığını otomatik kredi hatırlatması sistemimiz ile belirlediğiniz kredi adedinden aşağıya düştüğünüzde cep telefonunuza anında mesaj olarak iletiyoruz. İnsanlık hali unutabilirsiniz.

Hazır Mesaj Oluşturma

Hazır Mesaj Oluşturma sistemimiz ile her seferinde aynı mesajı yazmanıza gerek kalmıyor. Bir kere mesajınızı hazırlıyorsunuz ve istediğiniz zaman hazırladığınız mesajı tekrar tekrar gönderebilme imkânı sağlıyoruz